logo
Alaberz
0990 432 10 14

صعود به قله سماموس بام استان گیلان

1.5 روزه از 19 آبان 1401 هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد. موجود

قله سماموس بام استان گیلان و مرتفع ترین نقطه مشرف به دریای کاسپین می‌باشد. این قله 3689 متری در رشته کوه البرز غربی و در استان گیلان قرار دارد. بر فراز قله جنگلی سماموس امامزاده‌ای با همین نام وجود دارد که به گفته برخی تاریخ نگاران از شاهزادگان کیایی لاهیجان می‌باشد.

آلبوم عکس

تصویر 3 از 11

حرکت

محل حرکت: روستای جواهرده
زمان حرکت: پنج شنبه 1401/08/19 (متعاقبا اعلام می شود)
وسیله نقلیه اصلی: نامشخص
استان‌ مورد بازدید: گیلان

اقامت و پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیح
1 - - - - طبیعت مسافر خانه روستایی -
2 طبیعت مسافر طبیعت مسافر - - -
اقامت‌ها: 1 شب خانه روستایی
سهم مسافر کلا 3 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه 1 وعده ناهار 1 وعده شام

برنامه سفر

1ظهر روز پنجشنبه از تهران به وسیه خودروهای شخصی تهران را به مقصد رامسر و روستای جواهرده ترک می‌کنیم. شب را در خانه محلی ای که از قبل تدارک دید شده است می‌گذرانیم. در این جا بار دیگر وسایل کوهنوردان توسط سرپرست و یا مسئول فنی برنامه بازرسی می‌شود و در مورد برنامه روز بعد توضیحاتی داده می‌شود.
2صبح زود قبل از طلوع آفتاب بیدار شده و بعد از صرف صبحانه مختصر آماده حرکت خواهیم شد. صبحانه را در مسیر رفت و نهار را در مسیر بازگشت در محل مناسبی به صلاح دید سرپرست صرف می کنیم. با توجه به شرایط آب و هوایی و فصل صعود، توصیه می‌شود صبحانه و نهار به صورت لقمه شده و یا ساندویچ باشد تا بتوان آن را در زمان کوتاه میل کرد. پیش بینی می‌شود حوالی ظهر به قله برسیم به نحوی که بتوانیم قبل از تاریکی هوا به روستا بازگردیم. در روستای جواهرده پایان برنامه اعلام می‌شود.

لوازم ضروری

کفش ترکینگ
جوراب کوهنوردی
جوراب اضافه
گتر
ژاکت پلار
کاپشن گورتکس
دستکش بیس
دستکش پلار
دستمال سر
کلاه آفتابی
عینک آفتابی
کوله پشتی یک روزه (20-30 لیتر)
دو لیتر آب
غذا
تنقلات
باتوم
هدلامپ و باتری اضافه
کارت شناسایی
طنابچه انفرادی
کیسه خواب سبک
کیف کمک‌های اولیه
ماسک و ضد عفونی کننده

لوازم پیشنهادی

کرم ضد آفتاب
دستمال کاغذی و مرطوب
زیرانداز کوچک
مسواک و خمیر دندان
فندک یا آتشزنه
گاز و سرشعله
ظروف پخت و پز
قاشق، چنگال و چاقو
لیوان
فلاسک
پاور بانک
دوربین عکاسی
لباس اضافی

توضیحات مهم

پس از عبور از روستای زیبای جواهرده و جنگل پیمایی در حاشیه دریای خزر، شما می توانید به قله سماموس به ارتفاع 3689 متر صعود کنید. قله ای جذاب و مشرف به دریای خزر و مرتفع ترین قله استان گیلان. در این تجربه بی نظیر کوه نوردی، شما می توانید از روستاهای محلی زیبا و کوه های با شکوه حاشیه البرز دیدن کرده و با بومی های آن منطقه که مردمی خونگرم و میهمان نواز هستند آشنا شوید، در نزدیکی قله نیز می توانید از امامزاده آقا سموس، که به گفته تاریخ نگاران مقبره شاه یحیی از سیدهای کیایی ملاطی است، دیدن کنید. برای بررسی نام قله منابع زیادی وجود دارد، اما برخی آن را ترکیبی از دو واژه سمام و موس می دانند. موس به معنای هر چیز تپه مانندی است، از این رو به قله، تپه، بلندی و مواردی دیگر، موس یا موز می گویند. در لاتین واژه mont به معنای کوه با این mos هم ریشه است. سَمام هم که نام دهستانی در املش گیلان است. به این ترتیب معنای سماموس، قله و چکاد سمام (یعنی آبادی های پایین اشکور) است. پس از رسیدن به قله و لذت بردن از مناظر ناب، در مسیر بازگشت می توانید به شهرهای ساحلی دریای خزر رفته و در هتل ها و ویلاهای زیبای آن منطقه استراحت کنید. معمولا تورهای تفریحی زیادی برای صعود به این قله وجود دارد که در قالب برنامه های هفت روزه و یا سه روزه ارائه می شود.

سایر خدمات

  • راهنمای مسلط به منطقه
  • یک شب اقامت در خانه محلی
  • بیمه مسئولیت مدنی

 


فرم ثبت نام یا رزرو تور صعود به قله سماموس

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام نام خانوادگی موبایل ایمیل
مبلغ هر نفر: هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.  تومان
کل مبلغ قابل پرداخت:  تومان