logo
Alaberz
0990 432 10 14

صعود به قله کازبک اورست کوچک

7 روزه از 12 مرداد 1401 250 دلار با احتساب ترنسفر زمینی موجود

کازبک که لقب اورست کوچک را با خود یدک می‌کشد، بلندترین نقطه کشور گرجستان نیز به شمار می‌رود. کازبک را می‌توان مجموعه‌ای کوچک اما کامل از آنچه در صعودهای هیمالیایی نیاز است برای شما آماده شده است. دیدار با شکاف‌های یخی، هم‌طنابی، استفاده از طناب ثابت، باربر و مسائلی دیگری که هر کدام می‌توانند تجاربی ارزشمند برای شما به همراه داشته باشند.

آلبوم عکس

تصویر 3 از 11

پیش‌نیاز

برنامه‌های مشخص شده از طرف باشگاه

حرکت

محل حرکت: حرکت با اتوبوس یا هواپیما
زمان حرکت: چهارشنبه 1401/05/12 - ساعت 11:00 صبح (با توجه به برنامه حرکت اعلام می‌شود.)
وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس انتقال‌های داخل گرجستان با وسیله نقلیه مناسب صورت می‌گیرد. همچنین امکان تغییر ترانسفر از زمینی به هوایی نیز با توجه به درخواست شما وجود دارد.
وسیله نقلیه محلی: مینی بوس (با استفاده از ون‌های دو دیفرانسیل از کازبکی به سمت کلیسا یعنی محل شروع پیاده‌روی انتقال صورت می‌گیرد.)
کشور‌ مورد بازدید: گرجستان (اورست کوچک)

اقامت و پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیح
1 - - - - - - هتل سه ستاره تفلیس
2 هتل آلابرز رستوران بین راهی مسافر - مسافر خانه روستایی روستای کازبکی یا کمپ
3 لوژهای روستایی مسافر طبیعت مسافر طبیعت مسافر چادر کمپ هواشناسی
4 طبیعت مسافر طبیعت مسافر طبیعت مسافر چادر کمپ هواشناسی
5 طبیعت مسافر طبیعت مسافر طبیعت مسافر چادر کمپ هواشناسی
6 طبیعت مسافر رستوران مسافر - مسافر هتل سه ستاره تفلیس
7 هتل آلابرز رستوران مسافر - - -
اقامت‌ها: 2 شب هتل 1 شب خانه روستایی 3 شب چادر
سهم آلابرز کلا 2 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه
سهم مسافر کلا 15 وعده غذا شامل: 4 وعده صبحانه 6 وعده ناهار 5 وعده شام

برنامه سفر

1توجه داشته باشید که برنامه سفر از تفلیس به تفلیس نوشته شده است. برای ترانسفر زمینی یک روز قبل حرکت انجام می‌گیرد و یک روز بعد از خروج از هتل در تفلیس به تهران می‌رسید. یعنی برنامه 9 روزه اجرا می‌شود. روز اول حرکت از تهران (با اتوبوس یا هواپیما) صورت می‌گیرد و بعد از رسیدن به تفلیس اقامت در هتل سه ستاره صورت می‌گیرد.
2در روز دوم بعد از صرف صبحانه در هتل با مینی بوس عازم منطقه کازبکی خواهیم شد و در جاده‌های بسیار زیبای منتهی به این روستا در نهایت به هاستل یا کمپ در روستای کازبکی خواهیم رسید. اقامت در روستای کازبکی در هاستل یا کمپ خواهد بود.
3در روز سوم بعد از بیدار شدن و میل کردن صبحانه با استفاده از ماشین دو دیفرانسیل به سمت کلیسای گرگتی حرکت خود را آغاز می‌کنیم در واقع کلیسا را می‌توان نقطه شروع پیاده‌روی به سمت ایستگاه هواشناسی میتو دانست. شب را در کنار ایستگاه هواشناسی خواهیم گذراند.
4صبح بسیار زود از کمپ به سمت قله حرکت می‌کنیم. در حدود 1 بامداد می‌بایست حرکت به سمت قله آغاز شود. مسیر طولانی پیش رو به این مساله دامن می‌زند. بعد از صعود قله و گرفتن تصاویر یادگاری به سمت کمپ بازخواهیم گشت و شب را در این کمپ می‌گذرانیم.
5امروز به عنوان روز رزرو هوای بد در نظر گرفته می‌شود.
6به کلیسای گرگتی و سپس روستای کازبکی برمگیردیم و نهایتا ادامه مسیر به سمت شهر تفلیس خواهیم داشت. اقامت در هتل انجام می‌شود و بعد از اسکان در هتل به گشت در شهر تفلیس خواهیم پرداخت
7در این روز بعد از صبحانه اتاق‌های خود را تحویل می‌دهیم و حرکت به سمت ایران آغاز می‌شود (برگشت با اتوبوس یا هوایپما می‌تواند انجام گیرد).

لوازم ضروری

کفش تکپوش سنگین
کفش اپروچ
کرامپون پیمایشی
جوراب کوهنوردی
جوراب اضافه
شلوار بیس
شلوار ترکینگ
شلوار گورتکس
ژاکت پلار
کاپشن گورتکس
کاپشن پر
دستکش بیس
دستکش پلار
روکش دستکش
دستمال سر
کلاه آفتابی
عینک آفتابی
عینک طوفان
کوله پشتی چند روزه (بیشتر از 45 لیتر)
دو لیتر آب
غذا
تنقلات
باتوم
کلنگ کوهنوردی
هدلامپ و باتری اضافه
کارت شناسایی
کارت بیمه ورزشی
پول نقد
سوت پلاستیکی
طنابچه انفرادی
اسلینگ
هارنس
هلمت
کارابین پیچ
کویک درا
هشت فرود
کیسه خواب سنگین
زیر انداز کیسه خواب
کیف کمک‌های اولیه
کیت بقا

لوازم پیشنهادی

کرم ضد آفتاب
چرب کننده لب
دستمال کاغذی و مرطوب
زیرانداز کوچک
مسواک و خمیر دندان
فندک یا آتشزنه
گاز و سرشعله
ظروف پخت و پز
قاشق، چنگال و چاقو
لیوان
قمقمه
فلاسک
جی پی اس
پاور بانک
دوربین عکاسی
صندل
لباس اضافی

توضیحات مهم

درباره گرجستان

گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز که در سرحد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد. این کشور از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان، و از جنوب‌شرق با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر این کشور به شمار می‌رود. کشور گرجستان به ۸ استان، یک منطقه خود مختار (اوستیای جنوبی به مرکزیت تسخینوالی) و ۲ جمهوری خودمختار به نام‌های آجاریا به مرکزیت باتومی و آبخازیا به مرکزیت سوخومی تقسیم می‌گردد. آجاریا و آبخازیا زیر نظر و تحت حاکمیت دولت مرکزی گرجستان به فعالیت می‌پردازند و فرمانداران این مناطق از طرف دولت مرکزی انتصاب و هدایت می‌شوند. اوستای جنوبی نام رسمی این استان نمی‌باشد و روسیه به این منطقه اوستای جنوبی می‌گوید نام اصلی و باستانی این منطقه استان سامچابلو از جمله شهرهای مهم آن کوتائیسی، روستاوی، گوری، پوتی، باتومی، سوخومی، متسختا، چیاتورا، تقیبولی، زوگدیدی، تسقالتوبو، تقوارچلی، گاگرا و تلاوی و تسخینوالی را می‌توان بر شمرد. حال اگر میخواهید قله کازبک را بیشتر بشناسید به مقاله آشنایی با قله کازبک سری بزنید.

 تفلیس

شهر تفلیس پایتخت گرجستان بزرگترین، پرجمعیت­‌ترین و مهم‌ترین شهر این کشور می‌­باشد. تفلیس که در مسیر جاده ابریشم واقع شده است همواره پل ارتباطی میان شرق و غرب بوده است. از نظر جغرافیایی هم عرض استانبول در ترکیه می‌­باشد. تفلیس دارای آب و هوایی معتدل و نیمه مرطوب است و شهری چند فرهنگی است که بیش از یک صد گروه قومی در این شهر زندگی می‌­کنند. پس از گرجی‌­ها، ارمنی‌­ها و آذری‌ها حضور چشمگیری در این شهر دارند. در بخش­‌هایی از شهر، که به تفلیس قدیم معروف است، آثاری از معماری اسلامی و خاورمیانه‌­ای قابل مشاهده است. مترو وسیله جابجایی مهمی در شهر تفلیس به شمار می‌­رود و از اماکن دیدنی شهر به شمار می‌رود. جالب است بدانید مترو تفلیس از سال 1966 در حال خدمت گذاری به شهروندانش است.

جاذبه‌های شهر تفلیس

 • کلیساهای شهر تفلیس: کلیسای سمبا: مرتفع­‌ترین بنای مذهبی شهر تفلیس با ارتفاع ۸۵ متر که محوطه­‌ای بسیار بزرگ را شامل می‌شود و شکوه و عظمت خاصی را ایجاد کرده است. کلیسای متخی: کلیسای زیبای دیگری است که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
 • میدان آزادی: میدان آزادی که پیشتر میدان لنین نام داشت پس از انقلاب آزادی نامگذاری شد.
 • خیابان روستاویلی: خیابان روستاویلی که از میدان آزادی آغاز می‌شود، یکی از خیابان‌های دیدنی تفلیس است.
 • متاتسمیندایا کوه مقدس: آرامگاه بسیاری از نویسندگان، هنرمندان و قهرمانان تفلیس است. کلیسای پدر داود و پارک بازی متاتسمیندا نیز در آن قرار گرفته است.
 • حمام­‌های سولفور: حمام‌های گوگرد مشهور تفلیس در آبانتوبانی قرار دارند و سفر به این شهر بدون حمام کردن در یکی از چشمه‌های آب معدنی طبیعی محله آبانتوبانی که به گفته اهالی شهر خواص درمانی و شفا بخش دارند، کامل نیست. گرمابه‌های این محله، بخش‌های عمومی و خصوصی دارند و با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توانید از یک ماساژ حرفه‌ای نیز لذت ببرید. آبانتوبانی تفلیس بهترین تجربه در این محله، گرفتن یک حمام اختصاصی در گرمابه‌ سامفو با پرداخت ۳۰ لاری و ماساژ ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ای با قیمت ۱۵ لاری است که بعد از آن احساس تولد دوباره خواهید داشت. گفته می‌شود که بعضی از نویسنده‌های سرشناس، از جمله الکساندر دوما، میخائیل لرمانتوف و الکساندر پوشکین در گرمابه‌های آبانتوبانی استحمام کرده‌اند.
 • مسجد دو محراب: در سال ۱۹۵۸میلادی و در زمان کمونیسم برای احداث پل متخی بر روی رود کر مسجد شیعیان تفلیس را که به دستور سلطان صفوی ساخته شده بود تخریب کردند. پس از تخریب مسجد، شیعیان با مراجعه به مفتی سنی­ها از او خواستند که تدبیری بیندیشد. با موافقت سنی‌ها مسجد سنی­ها را با پرده دو قسمت کردند و قسمتی در اختیار شیعیان قرار گرفت و در آن قسمت محراب جدیدی احداث شد. اکنون این مسجد تنها مسجد دو محرابی در جهان اسلام است.
 • آتشکده: بنای این آتشکده مربوط به دوره ساسانیان می‌باشد.
 • باغ گیاه‌شناسی: از قدیمی‌ترین باغ‌های گیاه‌‌شناسی در منطقه قفقاز است.
 • موزه­‌های مختلف: در دوران شوروی سابق تفلیس جزو ۴ شهر برتر از نظر موزه در کل اتحاد شوروی در نظر گرفته می‌­شد. از موزه‌­های معروف این شهر می‌­توان موزه هنرهای زیبا را نام برد که در آن آثار نقاشان ایرانی مربوط به قرن هجدهم نیز قابل مشاهده است. موزه جاناشیا هم مربوط به آثار هنری دوران اولیه مسیحیت در گرجستان است. موزه تاریخ تفلیس محل مناسبی است برای علاقه­‌مندان به تاریخ این شهر، موزه باستانشناسی تفلیس که در سال ۱۹۸۸ توسط باستانشناس گرجی رستم آرامشویلی بنا شده است. مربوط به آثار حفاری‌­های انجام شده در اطراف شهر تفلیس است و برخی از قدیمی‌­ترین اشیا برنزی جهان در این موزه نگهداری می­‌شوند.

شرایط و مقررات

قبل از ثبت نام تمامی شرایط و ضوابط آلابرز را مطالعه بفرمایید.

سایر خدمات

 • لیدر و مربی رسمی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با تجربه صعود به قلل 7000 متری
 • تمامی ترنسفرهای داخل گرجستان
 • ترنسفر زمینی تهران به تفلیس در مسیر رفت و برگشت
 • بیمه مسئولیت مدنی و حوادث
 • هتل 3 ستاره 2 شب در شهر تفلیس
 • کمپ یا هاستل در روستای کازبکی 1 شب
 • تجهیزات فنی گروهی
 • مجوز و جشن صعود
 • روز رزرو هوای بد
 • اسب برای انتقال بار هر نفر 10 کیلوگرم در مسیر رفت

مواردی که شامل نمی‌شود:

 • هزینه عوارض خروج از کشور
 • بلیط هواپیما در صورتی که بخواهید هوایی به تفلیس سفر کنید.
 • هزینه تست PCR کرونا
 • تمامی هزینه‌های مربوط به امداد و نجات در صورت نیاز
 • هزینه بار بیش از 10 کیلوگرم برای اسب
 • هزینه خرید سیم کارت و مینی بار هتل

فرم ثبت نام یا رزرو تور صعود به قله کازبک

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام نام خانوادگی موبایل ایمیل
مبلغ هر نفر: 250 دلار  
کل مبلغ قابل پرداخت: