logo
Alaberz
0990 432 10 14

آبشار سنگان و قله کرکوه گذر از کنار آبشار سنگان و صعود بع قلع کِرکوه

1 روزه در 8 بهمن 1400 85,000 تومان موجود

مجموعه روستایی سنگان از نظر تقسیمات سیاسی جزو دهستان سولقان از توابع بخش کن شهرستان تهران بوده و جزو مجموعه روستایی به حساب می­آید. این روستا دارای سه امام زاده با نام­های امامزاده قاسم، امامزاده عمادالدین و امامزاده علاء­الدین می­باشد. همچنین این روستا در ارتفاع 1500 تا 2000 متری نسبت به سطح آب­های آزاد قرار گرفته است.

آلبوم عکس

تصویر 3 از 11

حرکت

محل حرکت: متعاقبا اعلام خواهد شد
زمان حرکت: جمعه 1400/11/08 - ساعت 05:00 صبح
وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه شخصی
استان‌ مورد بازدید: تهران

اقامت و پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1 طبیعت مسافر طبیعت مسافر - -
سهم مسافر کلا 2 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه 1 وعده ناهار

برنامه سفر

1ساعت 5 صبح حرکت خود را به سمت جاده امام‌زاده داود در منطقه سولقان آغاز می‌کنیم. بعد از رسیدن به روستا و انجام معارفه جهت حرکت به سمت آبشار سنگان آماده می‌شویم. آبشاری بسیار زیبا که در این فصل بسیار چشم نواز شده است. بعد از حدود 3 ساعت کوهپیمایی در کوچه باغ‌های سنگان به آبشار زیبای سنگان می‌رسیم. تیم اول در این بخش به استراحت می‌پردازند و تیم دوم حرکت خود را به سمت قله کرکوه ادامه می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود با توجه به سرعت حرکت تیم نهایتا تا ساعت 13 به قله دست یابیم و بعد از گرفتن عکس یادگاری به سمت آبشار و سپس به سمت روستا برگردیم. اختتامیه برنامه نهایتا در ساعت حوالی 19 اعلام خواهد گشت.

لوازم ضروری

کفش ترکینگ
کفش تکپوش سنگین
یخ شکن کفش
کرامپون پیمایشی
جوراب کوهنوردی
جوراب اضافه
گتر
شلوار بیس
شلوار ترکینگ
شلوار گورتکس
ژاکت پلار
کاپشن گورتکس
دستکش بیس
دستکش پلار
روکش دستکش
دستمال سر
کلاه آفتابی
کلاه بیس
عینک آفتابی
عینک طوفان
کوله پشتی یک روزه (20-30 لیتر)
دو لیتر آب
غذا
تنقلات
باتوم
کلنگ کوهنوردی
هدلامپ و باتری اضافه
کارت شناسایی
کارت بیمه ورزشی
پول نقد
طنابچه انفرادی
کیف کمک‌های اولیه
کیت بقا
ماسک و ضد عفونی کننده

لوازم پیشنهادی

کرم ضد آفتاب
چرب کننده لب
دستمال کاغذی و مرطوب
زیرانداز کوچک
لیوان
قمقمه
فلاسک
جی پی اس
پاور بانک
دوربین عکاسی

توضیحات مهم

توضیحات منطقه

امام زاده داوود: امامزاده داوود با یازده پشت به دومین امام شیعیان می‌رسد. گفته می‌شود که وی و برخی دیگر از بستگانش در همراهی امام هشتم شیعیان به ایران آمده و کشته شدند. بقعه این امام زاده در دوران صفویه ساخته شد و در دوران فتحعلی شاه توسعه یافته است.

در دره‌های مجاور امام‌زاده داوود در سمت مغرب و جنوب غربی در آبادی‌های رندان و سنگان بقعه‌هایی به نام امام‌زاده عمادالدین پدر امام‌زاده داوود و امام‌زاده علاءالدین و امام‌زاده قاسم و امام‌زاده عقیل برادران امام‌زاده داوود وجود دارد. آرامگاه امامزاده داوود واقع در شمال غرب تهران و در انتهای جاده امام زاده داوود در بخش کَن و در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا می‌باشد.

جاده امامزاده داوود در بخش کن از آبشار هریاس آغاز شده و پس از گذشتن از روستای سولقان وسپری کردن مسافتی به طول ۲۵ کیلومتر به امام زاده داوود می‌رسد. اما مسیر دیگری که برای رسیدن به امامزاده داوود وجود دارد، مسیری است که از کنار دره فرحزاد گذشته و بعد از طی مسافتی به طول ۱۵ کیلومتر به امامزاده داوود می‌رسد. البته این مسیر، مسیر کوهپیمایی بوده و فاقد جاده آسفالته می‌باشد.

آبشار سنگان: این آبشار در فاصله 20 کیلومتری شمال غرب تهران در جاده کن و مسیر فرعی روستان سنگان قرار دارد. از روستا تا پای آبشار حدود 2 ساعت پیاده­روی دارد. ارتفاع این آبشار حدود 30 متر است و در زمستان با جلوه یخ زده­اش جلوه­ای افسونگر به خود می­گیرد.

آبشار امام­زاده داود: این آبشار در دره­ای عمیق در کنار روستای منتهی به امامزاده داوود است و مسیر دسترسی نیز ندارد.

غار بیوک آقا: این غار در مسیر جادة کن قرار داره که پس از گذشتن از امام زاده داوود و جادة ده سنگان با دو ساعت پیاده روی بهش می رسیم. غار بیوک آقا در مسیر صعود به بلندی‌های منطقه صعود قابل روئت می­باشد. غار بیوک آقا گویی توسط فردی با همین نام در دل کوه خلق شده و ظرفیت پذیرش حدود ۲۰ الی ۳۰ نفر را داراست. بیوک آقا این غار را با پشتکار و تلاش فراوان در طی ۱۱ سال، با دست و با ابزار ساده، چکش و درفش پدید آورده است.

پوشش گیاهی

پوشش گیاهی این منطقه از خانواده گیاهان استپی و گونه غالب آن از خانواده کرامینه می­باشد، پوشش گیاهی موجود غالبا به صورت چراگاه­های فصلی مورد استفاده دامداران دهستان و یا خارج از آن قرار می­گیرد. گونه­های مرتعی موجود عبارتند از: کن، جاشیر، تلخه، ریواس، تیغ، کنگر، گون و والک و گونه­های درختی مانند سماق، گیلاس، گلابی، سیب، توت، گردو، انجیر، زرشک، انجیر وحشی، بید، زبان گنجشک و چنار که به وفور یافت می­شود

تنوع جانوری

به طور کلی در کوه­های شمال تهران می­توان حضوری حیواناتی مانند روباه، کفتار، گرگ، گراز، انواع مار و پرندگانی نظیر کبک، دلیجه، شاهین سانان و انواع گنجشک سانان را مشاهده کرد.

شرایط و مقررات

قبل از ثبت نام در برنامه‌های آلابرز قوانین و مقررات برنامه را مطالعه بفرمایید.

سایر خدمات

  • راهنما و مربی رسمی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی
  • وسیله نقلیه مناسب برای رفت و برگشت
  • بیمه مسئولیت مدنی

 


فرم ثبت نام یا رزرو تور آبشار سنگان و قله کرکوه

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام نام خانوادگی موبایل ایمیل
مبلغ هر نفر: 85,000 تومان  تومان
کل مبلغ قابل پرداخت:  تومان