logo
Alaberz
021 6696 2430

کلون بستک صعود به قله کلون بستک

1 روزه در 18 تیر 1400 هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد. موجود

خلاصه‌ای از جاذبه‌ها

قله کلون‌بستک، در خط الرأس سرکچال، در شمال شمشک قرار گرفته است. دامنه‌های جنوب و جنوب شرقی این قله مشرف به منطقه لواسانات و رودبار قصران بوده و نزدیک حد رودبار قصران قرار دارد و آبریز این دامنه، رودخانه جاجرود است. آبریز دامنه شمالی دره رودخانه ولایت رود بوده که در جهت شرق به غرب، از شمال این قله گذشته و پس از ادغام با وارنگه رود، رودخانه کرج را تشکیل می‌دهد.

مسیر اصلی صعود به قله کلون‌بستک از طریق یال جنوبی است که از این مسیر، در تمامی فصول سال و با یک کوهپیمایی نه چندان دشوار و طولانی می‌توان از طریق گردنه ۳۲۸۰ متری دیزین در عرض یک روز، به این قله صعود کرد. هم چنین یال غربی این کوه که از روستای دیزین آغاز می‌گردد از انتخاب‌های کوهنوردان فنی‌تر به‌شمار می‌رود. در ابتدا و میانه‌های مسیر، صخره‌ای بودن مسیر بر دشواری آن افزوده است. مسیر دیگر یال و در ادامه گرده شمال و شمال غربی کوه می‌باشد که بعلت دوردست بودن ناشناخته بوده و صعودهای بسیار کمی از این مسیر صورت می‌پذیرد. کلون بستک کلون: طویله و بستک: به معنای بلند و بسته است.

 

حرکت

محل حرکت: میدان ولیعصر
زمان حرکت: جمعه 00/04/18 - ساعت 05:00 صبح
وسیله نقلیه اصلی: وسیله نقلیه شخصی با توجه به تعداد نفرات امکان تغییر در نوع وسیله نقلیه وجود دارد.
وسیله نقلیه محلی: وسیله نقلیه شخصی
استان‌ مورد بازدید: تهران (پیش برنامه صعود قله دماوند جبهه شمال شرقی مهلت ثبت نام: 16 تیر ماه)

اقامت و پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام
مکان توسط مکان توسط مکان توسط
1 طبیعت مسافر طبیعت مسافر - -
سهم مسافر کلا 2 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه 1 وعده ناهار

برنامه سفر

1حرکت در ساعت 5 صبح از میدان ولیعصر به سمت جاده فشم و سپس به سمت گردنه دیزین ادامه پیدا می‌کند. بعد از پیمودن مسیر در حدود 2 ساعته در محل گردنه دیزین از وسیله نقلیه پیاده می‌شویم و بعد از انجام کنترل وسیله به سمت قله کلون بستک حرکت خود را آغاز خواهیم کرد. مسیر صعود در فصل زمستان 5 تا 6 ساعت و بازگشت در حدود 3 ساعت به طول خواهد انجامید. صعود به قله‌ای 4000 متری در فصل زمستان قطعا تجربه بسیار خوبی برای شما به همراه خواهد داشت.
حداقل ساعت 4:45 دقیقه در محل میدان ولیعصر حضور داشته باشید. بعد از جمع شدن شرکت کنندگان مطابق با لیست ثبت نامی حرکت به سمت مقصد گردنه دیزین انجام می‌گیرد. کنترل وسیله در هنگام پیاده شدن از وسیله نقلیه انجام گیرد. معارفه نیز در همین مکان انجام می‌گیرد. صعود از مسیر نرمال کلون بستک انجام خواهد گرفت.حداقل ساعت 4:45 دقیقه در محل میدان ولیعصر حضور داشته باشید. بعد از جمع شدن شرکت کنندگان مطابق با لیست ثبت نامی حرکت به سمت مقصد گردنه دیزین انجام می‌گیرد. کنترل وسیله در هنگام پیاده شدن از وسیله نقلیه انجام گیرد. معارفه نیز در همین مکان انجام می‌گیرد. صعود از مسیر نرمال کلون بستک انجام خواهد گرفت.

توضیحات مهم

 پوشش گیاهی

خار، گون، آویشن کوهی، والک و قارچ

پوشش جانوری

خرگوش، روباه، کل و بز، گراز

سایر خدمات

لیدر و مربی رسمی رسمی فدراسیون

وسیله نقلیه مناسب برای رفت و برگشت

بیمه مسئولیت مدنی


فرم ثبت نام یا رزرو تور کلون بستک

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام نام خانوادگی موبایل ایمیل
مبلغ هر نفر: هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.  تومان
کل مبلغ قابل پرداخت:  تومان