logo
Alaberz
021 6696 2430

صعود به قله آراگاتس و بازدید از جاذبه‌های ارمنستان یک برنامه برونمرزی متوسط

6 روزه از 1 خرداد 1399 هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد. موجود

کوه آراگاتس بلندترین قله ارمنستان در استان آراگاتسوتن، به معنی کوهپایه آراگاتس، قرار دارد. آراگاتس به عنوان یک آتشفشان مرده ارتفاعی برابر 4095 متر دارد که در شمال غربی شهر ایروان قرار گرفته است. چهار قله آراگاتس دور دهانه آتشفشان این کوه قرار گرفته‌اند که در اطراف آن‌ها چمنزار و ریگزارهایی وجود دارد و از محبوب‌ترین مناطق برای کوهنوردان ارمنی به شمار می‌رود. جمهوری ارمنستان سرزمینی است کوهستانی که اکنون تنها شامل بخش شمالی فلات بزرگ ارمنستان است. سطح ارمنستان را مجموعه‌ای از کوهستان‌های دارای چین خوردگی بسیار، آتش فشان‌های بزرگ، قله‌های مخروطی، دره‌های تنگ رودخانه‌ای، دریاچه‌ها، چاله‌ها و گودال‌ها فرا گرفته است. ایروان لبریز از تاریخ و فرهنگی است که خیلی از اروپایی‌ها آن را نمی‌شناسند، این شهر در طول تاریخ در نبردهای ایرانیان و عثمانی‌ها بارها به تاراج رفته است و دوباره به ایران بازگردانده شده بود. اما طی جنگ ایران و روس‌ها بر اساس عهدنامه ترکمن‌چای به کلی از تسلط ایران خارج شد. ایروان شــهر محبــوب ارمنیــان جهــان اســت کــه در جــوار رود هــرازدان و دامنــه‌ی کــوه آراگاتس واقــع شــده و از جاذبه‌های تفریحی و گردشگری بسیاری برخوردار است، مردم ایروان مهربان و خونگرم هستند و از بازدید کنندگان در سرزمین مادری شان استقبال می‌کنند. 

تا چشم کار می‌کند در ایروان مجسمه‌های زیبا و کافه‌های روباز خیابانی می‌بینید، این شهر پر است از موزه، گالری، خانه‌های زمان شوروی و گنجینه‌های تاریخی که می‌توانید سفری ترتیب دهید و آن‌ها را ببینید. در این شهر به بازدید از کلیسای جامع اچمیادزین بروید، این کلیسا نخستین کلیسای جامع در تاریخ مسیحیت است و یا به عبادتگاه کغارت بروید که یک مکان تاریخی شناخته شده است.

آلبوم عکس

تصویر 3 از 11

حرکت

زمان حرکت: پنج شنبه 99/03/01 - ساعت 12:00 (با توجه به زمان حرکت اتوبوس)
وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس
وسیله نقلیه محلی: ون
کشور‌ مورد بازدید: ارمنستان (مهلت ثبت نام: سه شنبه 16 مهر)

اقامت و پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیح
1 - - - - اتوبوس مسافر شب در اتوبوس -
2 اتوبوس مسافر اتوبوس مسافر رستوران هتل مسافر هتل ایروان
3 رستوران هتل آلابرز طبیعت مسافر رستوران مسافر هتل ایروان
4 رستوران هتل آلابرز طبیعت مسافر رستوران مسافر هتل ایروان
5 رستوران هتل آلابرز رستوران مسافر اتوبوس مسافر شب در اتوبوس -
6 رستوران بین راهی مسافر - - - - -
اقامت‌ها: 2 شب شب در اتوبوس 3 شب هتل
سهم آلابرز کلا 3 وعده غذا شامل: 3 وعده صبحانه
سهم مسافر کلا 11 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه 4 وعده ناهار 5 وعده شام

برنامه سفر

1ساعت 12 ظهر از تهران به مقصد ایروان حرکت می‌کنیم، شب را در اتوبوس می‌گذرانیم.
2حوالی ساعت 14 به ایروان می‌رسیم و به طور مستقیم به هتل رفته و در آنجا به استراحت می‌پردازیم تا روز بعد برای صعود آماده شویم. شب را در ایروان خواهیم گذراند.
3از ایروان به سمت دریاچه آراگاتس حرکت می‌کنیم و بعد از رسیدن به کنار دریاچه و برپایی کمپ تجهیزات خود را برای صعود آماده می‌کنیم و آخرین کنترل تجهیزات و هماهنگی زمان صعود انجام می‌گیرد. تلاش برای رسیدن به قله بسیار زیباست و بعد از استراحت در کنار دریاچه به گشت و گذار و عکاسی در آن محوطه خواهیم پرداخت. شب زودتر به استراحت می‌پردازیم و بعد از خوردن غذا به داخل کیسه خواب‌های خود می‌رویم.
4صبح زود بعد از خوردن صبحانه به سمت قله حرکت می‌کنیم و بعد از صعود و گرفتن عکس قله به سمت کمپ برمی‌گردیم و بعد از استراحت در کمپ به سمت ایروان برمی‌گردیم. ادامه روز به شکل آزاد به گشت در ایروان اختصاص داده می‌شود.
5ظهر از ایروان به سمت تهران حرکت می‌کنیم و زمان آزاد در اختیار کوهنوردان عزیز است تا به گشت شهری داخل ایروان نیز بپردازند. شب را در اتوبوس خواهیم گذراند.
6ظهر به تهران می‌رسیم و اختتامیه برنامه در ترمینال غرب تهران اعلام می‌گردد.

لوازم ضروری

کفش بکپکینگ
شلوار بیس
شلوار ترکینگ
ژاکت پلار
کاپشن گورتکس
دستکش بیس
دستمال سر
عینک آفتابی
کوله پشتی چند روزه (بیشتر از 45 لیتر)
هدلامپ و باتری اضافه
کارت شناسایی
پول نقد
طنابچه انفرادی

لوازم پیشنهادی

کرم ضد آفتاب
چرب کننده لب
دستمال کاغذی و مرطوب
شامپو
مسواک و خمیر دندان
قاشق، چنگال و چاقو
لیوان
پاور بانک
دوربین عکاسی
صندل
لباس اضافی

توضیحات مهم

قله آراگاتس

در قسمت دهانه این کوه تقریبا وضعیت جوی را می‌توان نیمه قطبی دانست که 750 متر پایین‌تر از قله آرگاتس قرار دارد. دریاچه‌ای داخل دهانه این کوه وجود ندارد، اما در تابستان که هوا گرم می‌شود برف‌های کوه آب می‌شوند و حوض‌های کوچکی را داخل دهانه تشکیل می‌دهند که عمق کمی دارند. دامنه کوه آراگاتس برای طبیعت گردی جای بسیار مناسبی به شمار می‌رود و نمایی بسیار زیبا از این چهار قله را در دامنه کوه خواهید دید. البته در ارتفاعات کوه چشم‌اندازی عالی به ارمنستان کوچک و کوهستان قفقاز خواهید داشت و اگر هوا خوب و آفتابی باشد، کوه البروس که بلندترین کوه اروپا به شمار می‌رود از آراگاتس دیده می‌شود. این کوه تنها به عنوان یک جاذبه‌ی طبیعی شناخته نمی‌شود، بلکه در ارمنستان به عنوان یک نماد است چرا که در زمان غروب خورشید که آخرین پرتو نور از آن تابیده می‌شود، یک خط نوری بین چهار قله کوه آراگاتس دیده می‌شود که مردم ارمنستان آن را نماد امید در این سر زمین می‌دانند. ارمنستان هم از آن دسته کشورهایی است که هم طبیعت دیدنی دارد و هم تاریخ آن بسیار جذاب است.

ارمنستان با نام رسمی جمهوری ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم‌مرز است. تاریخ ارمنستان بزرگ و کوچک به ازمنه قدیم مربوط می‌شود و این دو سرزمین مجزا از همدیگر بودند. ارمنستان بزرگ وسیع‌تر از دو منطقه دیگر محسوب می‌شد و شامل پانزده ایالت بود. ارمنستان کوچک یا هایک کوچک در ناحیه غربی ارمنستان بزرگ، در محدوده شمال کاپادوکیه قرار داشت که در شمال شرق آناتولی در محدوده (استان سیواس و استان گوموش‌خانه) امروزی می‌باشد.

کشور ارمنستان

ارمنستان جدید به سومین ناحیه تاریخی متعلق است که به سده یازدهم مربوط می‌شود و در جنوب غربی ارمنستان کوچک واقع شده بود که به پادشاهی ارمنی کیلیکیه معروف است. ارمنستان در قفقاز جنوبی در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد که مرز میان آسیا و اروپا محسوب می‌شود. ارمنستان کشوری کوهستانی و پرباران است و نیز یک کشور محاط در خشکی است.

جمهوری ارمنستان سرزمینی است کوهستانی که اکنون تنها شامل بخش شمالی فلات بزرگ ارمنستان است. سطح ارمنستان را مجموعه‌ای از کوهستان‌های دارای چین خوردگی بسیار، آتش فشان‌های بزرگ، قله‌های مخروطی، دره‌های تنگ رودخانه‌ای، دریاچه‌ها، چاله‌ها و گودال‌ها فرا گرفته است. حدود نود درصد اراضی ارمنستان در ارتفاعی بیش از هزار متر واقع شده‌اند. سطح اراضی ارمنستان از دیدگاه ساختاری به سه منطقه بخش می‌شود: بخش شمال شرق و جنوب شرق که منطقه‌ای است تکتونیک؛ بخش مرکزی که منطقه‌ای است آتش فشانی؛ بخش جنوب غربی جلگه آرارات که ناهمواری‌های آن حاصل سیلاب هاست و در جنوب شرق کوه آراگاتس در ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متر منطقه آتش فشانی ناهمواری دارای چین خوردگی‌های بسیار واقع شده‌است که رودهای کاساغ و هرازدان آن را قطع کرده‌اند. در بخش شرقی ارمنستان دو گودال و فرورفتگی عظیمی که در ارتفاع ۱۹۱۴ متری از سطح دریا قرار گرفته دریاچه سوان واقع است. سوان بلندترین و بزرگ‌ترین دریاچه کوهستانی قفقاز است. در جنوب حوضه سوان منطقه کوهستانی وایوتس دزور و رود آرپا قرار دارد. جنوب غرب ارمنستان شامل چین خوردگی‌های وسیع جلگه آرارات است که میان دو منطقه کوهستانی آراگاتس و گغام واقع شده است.

برای آشنایی بیشتر با کشور ارمنستان بر روی لینک زیر کلیک کنید
http://www.alaberz.com/news.cfm?id=163

سایر خدمات

خدمات

  • انتقال از تهران به ایروان و برعکس به وسیله اتوبوس مناسب
  • انتقال از ایروان به دریاچه آراگاتس و برگشت به ایروان
  • ترنسفرهای داخل خاک ارمنستان
  • 2 شب اقامت در هتل سه ستاره ایروان همراه با صبحانه
  • بیمه مسافرتی و حوادث
  • لیدر و مربی با تجربه و رسمی فدراسیون
  • دریافت حکم صعود در صورت درخواست

 

هزینه

هزینه برنامه جمعا 195 دلار می‌باشد و مهلت پرداخت معادل ریالی آن یک هفته قبل از برنامه است. مبلغ 500 هزار تومان صرفا به عنوان پیش پرداخت دریافت می‌شود و از معادل ریالی هزینه برنامه کم می‌شود.


فرم ثبت نام یا رزرو تور صعود به قله آراگاتس و بازدید از جاذبه‌های ارمنستان

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام نام خانوادگی موبایل ایمیل
مبلغ هر نفر: هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.  تومان
کل مبلغ قابل پرداخت:  تومان