logo
Alaberz
021 6696 2430

صعود به قله کازبک اورست کوچک

9 روزه از 28 خرداد 1399 هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد. موجود

کازبک که لقب اورست کوچک را با خود یدک می‌کشد، بلندترین نقطه کشور گرجستان نیز به شمار می‌رود. کازبک را می‌توان مجموعه‌ای کوچک اما کامل از آنچه در صعودهای هیمالیایی نیاز است برای شما آماده شده است. دیدار با شکاف‌های یخی، هم‌طنابی، استفاده از طناب ثابت، باربر و مسائلی دیگری که هر کدام می‌توانند تجاربی ارزشمند برای شما به همراه داشته باشند.

آلبوم عکس

تصویر 3 از 11

حرکت

محل حرکت: حرکت با اتوبوس
زمان حرکت: چهارشنبه 99/03/28 - ساعت 11:00 صبح (با توجه به برنامه حرکت اعلام می‌شود.)
وسیله نقلیه اصلی: اتوبوس انتقال‌های داخل گرجستان با وسیله نقلیه مناسب صورت می‌گیرد.
وسیله نقلیه محلی: پاترول (با استفاده از ون‌های دو دیفرانسیل از کازبکی به سمت کلیسا یعنی محل شروع پیاده‌روی انتقال صورت می‌گیرد.)
کشور‌ مورد بازدید: گرجستان (اورست کوچک)

اقامت و پذیرایی

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط محل توضیح
1 - - - مسافر رستوران مسافر شب در اتوبوس -
2 رستوران بین راهی آلابرز رستوران بین راهی مسافر رستوران هتل مسافر هتل 3 ستاره -
3 رستوران هتل مسافر طبیعت مسافر طبیعت مسافر چادر کمپ هواشناسی
4 طبیعت مسافر طبیعت مسافر طبیعت مسافر چادر کمپ هواشناسی
5 طبیعت مسافر طبیعت مسافر طبیعت مسافر چادر کمپ هواشناسی
6 طبیعت مسافر رستوران مسافر رستوران هتل مسافر هتل 3 ستاره -
7 رستوران هتل مسافر - مسافر - مسافر هتل 3 ستاره -
8 رستوران هتل مسافر رستوران بین راهی مسافر رستوران بین راهی مسافر شب در اتوبوس -
9 اتوبوس مسافر رستوران بین راهی مسافر - - -
اقامت‌ها: 2 شب شب در اتوبوس 3 شب هتل 3 ستاره 3 شب چادر
سهم آلابرز کلا 1 وعده غذا شامل: 1 وعده صبحانه
سهم مسافر کلا 24 وعده غذا شامل: 7 وعده صبحانه 9 وعده ناهار 8 وعده شام

برنامه سفر

1روز اول از ترمینال غرب به سمت تفلیس پایتخت گرجستان حرکت می‌کنیم. شب را در اتوبوس سپری می‌کنیم.
2بعد از رسیدن به تفلیس به سمت هتل حرکت می‌کنیم و بعد از تحویل گرفتن اتاق‌های خود به استراحت و آماده شدن برای حرکت به سمت قله کازبک برای فردا می‌پردازیم. همچنین برای تهیه ملزومات سفر کوهنوردی خود اقدام خواهیم کرد. اقامت شبانه در هتلی مناسب در تقلیس انجام خواهد گرفت.
3بعد از بیدار شدن و میل کردن صبحانه به سمت روستای استفانی (کازبکی) حرکت می‌کنیم. مسیر بسیار زیبای رسیدن به این روستا و به عبارتی پای صعود به کازبک محسور کننده و زیباست. بعد از پیاده شدن از اتوبوس با استفاده از ماشین‌های دو دیفرانسیل به سمت کلیسای گیرگیتی حرکت می‌کنیم. آغاز مسیر پیاده‌روی به سمت قله کازبک این نقطه است. بعد از پیاده شدن از ماشین به سمت کمپ هواشناسی درارتفاع 3700 متر حرکت می‌کنیم و شب را در کنار ایستگاه هواشناسی چادر می‌زنیم. شب مانی در چادر صورت می‌گیرد.
4صبح بسیار زود از کمپ به سمت قله حرکت می‌کنیم. در حدود 1 بامداد می‌بایست حرکت به سمت قله آغاز شود. مسیر طولانی پیش رو به این مساله دامن می‌زند. بعد از صعود قله و گرفتن تصاویر یادگاری به سمت کمپ بازخواهیم گشت و شب را در این کمپ می‌گذرانیم.
5صبح بعد از بیدار شدن کمپ را جمع آوری می‌کنیم و دوباره به سمت کلیسای گیرگیتی حرکت می‌کنیم. سپس مجدد با استفاده از ماشین دو دیفرانسیل به کازبکی می‌رویم و به سمت تفلیس ادامه مسیر خواهیم داد. شب را در هتلی مناسب در تفلیس خواهیم گذراند. در این روز زمان آزاد برای گشت و گذار در تقلیس به شما اختصاص داده می‌شود.
6روز رزرو هوای بد، در صورتی که هوا برای صعود مناسب نباشد یک روز برای اطمینان در نظر گرفته شده است. در صورت مساعد بودن هوا این روز صرف گشت و گذار در تفلیس خواهد شد.
اقامت در هتل
7گشت و گذار در شهر تفلیس
اقامت در هتل
8چک اوت هتل و حرکت به سمت تهران
9اتوبوس حوالی عصر به تهران می‌رسد.

لوازم ضروری

کفش تکپوش سنگین
کفش اپروچ
کرامپون پیمایشی
جوراب کوهنوردی
جوراب اضافه
شلوار بیس
شلوار ترکینگ
شلوار گورتکس
کاپشن گورتکس
کاپشن پر
دستکش بیس
دستکش پلار
روکش دستکش
دستمال سر
کلاه آفتابی
عینک آفتابی
عینک طوفان
کوله پشتی چند روزه (بیشتر از 45 لیتر)
دو لیتر آب
غذا
تنقلات
باتون
کلنگ کوهنوردی
هدلامپ و باتری اضافه
کارت شناسایی
کارت بیمه ورزشی
پول نقد
سوت پلاستیکی
طنابچه انفرادی
اسلینگ
هارنس
هلمت
کارابین پیچ
کویک درا
هشت فرود
کیسه خواب سنگین
زیر انداز کیسه خواب
کیف کمک‌های اولیه
کیت بقا

لوازم پیشنهادی

کرم ضد آفتاب
چرب کننده لب
دستمال کاغذی و مرطوب
مسواک و خمیر دندان
فندک یا آتشزنه
گاز و سرشعله
ظروف پخت و پز
قاشق، چنگال و چاقو
لیوان
قمقمه
فلاسک
جی پی اس
پاور بانک

توضیحات مهم

پیش برنامه‌ها

برای این برنامه دو پیش برنامه در نظر گرفته شده است:

1- اردوی انتخابی، 4 مرداد: این برنامه به منظور سنجش آمادگی علاقمندان برگزار می‌شود.

2- اردوی آموزشی، 10 و 11 مرداد: در این برنامه مهارت‌های لازم برای هم طنابی و استفاده‌ از ابزارهای فنی آموزش داده و تمرین خواهد شد.

درباره گرجستان

گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز که در سرحد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار دارد. این کشور از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه و ارمنستان، و از جنوب‌شرق با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد. تفلیس پایتخت و بزرگترین شهر این کشور به شمار می‌رود. کشور گرجستان به ۸ استان، یک منطقه خود مختار (اوستیای جنوبی به مرکزیت تسخینوالی) و ۲ جمهوری خودمختار به نام‌های آجاریا به مرکزیت باتومی و آبخازیا به مرکزیت سوخومی تقسیم می‌گردد. آجاریا و آبخازیا زیر نظر و تحت حاکمیت دولت مرکزی گرجستان به فعالیت می‌پردازند و فرمانداران این مناطق از طرف دولت مرکزی انتصاب و هدایت می‌شوند. اوستای جنوبی نام رسمی این استان نمی‌باشد و روسیه به این منطقه اوستای جنوبی می‌گوید نام اصلی و باستانی این منطقه استان سامچابلو از جمله شهرهای مهم آن کوتائیسی، روستاوی، گوری، پوتی، باتومی، سوخومی، متسختا، چیاتورا، تقیبولی، زوگدیدی، تسقالتوبو، تقوارچلی، گاگرا و تلاوی و تسخینوالی را می‌توان بر شمرد.

 تفلیس

شهر تفلیس پایتخت گرجستان بزرگترین، پرجمعیت­‌ترین و مهم‌ترین شهر این کشور می‌­باشد. تفلیس که در مسیر جاده ابریشم واقع شده است همواره پل ارتباطی میان شرق و غرب بوده است. از نظر جغرافیایی هم عرض استانبول در ترکیه می‌­باشد. تفلیس دارای آب و هوایی معتدل و نیمه مرطوب است و شهری چند فرهنگی است که بیش از یک صد گروه قومی در این شهر زندگی می‌­کنند. پس از گرجی‌­ها، ارمنی‌­ها و آذری‌ها حضور چشمگیری در این شهر دارند. در بخش­‌هایی از شهر، که به تفلیس قدیم معروف است، آثاری از معماری اسلامی و خاورمیانه‌­ای قابل مشاهده است. مترو وسیله جابجایی مهمی در شهر تفلیس به شمار می‌­رود و از اماکن دیدنی شهر به شمار می‌رود. جالب است بدانید مترو تفلیس از سال 1966 در حال خدمت گذاری به شهروندانش است.

جاذبه‌های شهر تفلیس

 • کلیساهای شهر تفلیس: کلیسای سمبا: مرتفع­‌ترین بنای مذهبی شهر تفلیس با ارتفاع ۸۵ متر که محوطه­‌ای بسیار بزرگ را شامل می‌شود و شکوه و عظمت خاصی را ایجاد کرده است. کلیسای متخی: کلیسای زیبای دیگری است که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
 • میدان آزادی: میدان آزادی که پیشتر میدان لنین نام داشت پس از انقلاب آزادی نامگذاری شد.
 • خیابان روستاویلی: خیابان روستاویلی که از میدان آزادی آغاز می‌شود، یکی از خیابان‌های دیدنی تفلیس است.
 • متاتسمیندایا کوه مقدس: آرامگاه بسیاری از نویسندگان، هنرمندان و قهرمانان تفلیس است. کلیسای پدر داود و پارک بازی متاتسمیندا نیز در آن قرار گرفته است.
 • حمام­‌های سولفور: حمام‌های گوگرد مشهور تفلیس در آبانتوبانی قرار دارند و سفر به این شهر بدون حمام کردن در یکی از چشمه‌های آب معدنی طبیعی محله آبانتوبانی که به گفته اهالی شهر خواص درمانی و شفا بخش دارند، کامل نیست. گرمابه‌های این محله، بخش‌های عمومی و خصوصی دارند و با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توانید از یک ماساژ حرفه‌ای نیز لذت ببرید. آبانتوبانی تفلیس بهترین تجربه در این محله، گرفتن یک حمام اختصاصی در گرمابه‌ سامفو با پرداخت ۳۰ لاری و ماساژ ۱۰ تا ۱۵ دقیقه‌ای با قیمت ۱۵ لاری است که بعد از آن احساس تولد دوباره خواهید داشت. گفته می‌شود که بعضی از نویسنده‌های سرشناس، از جمله الکساندر دوما، میخائیل لرمانتوف و الکساندر پوشکین در گرمابه‌های آبانتوبانی استحمام کرده‌اند.
 • مسجد دو محراب: در سال ۱۹۵۸میلادی و در زمان کمونیسم برای احداث پل متخی بر روی رود کر مسجد شیعیان تفلیس را که به دستور سلطان صفوی ساخته شده بود تخریب کردند. پس از تخریب مسجد، شیعیان با مراجعه به مفتی سنی­ها از او خواستند که تدبیری بیندیشد. با موافقت سنی‌ها مسجد سنی­ها را با پرده دو قسمت کردند و قسمتی در اختیار شیعیان قرار گرفت و در آن قسمت محراب جدیدی احداث شد. اکنون این مسجد تنها مسجد دو محرابی در جهان اسلام است.
 • آتشکده: بنای این آتشکده مربوط به دوره ساسانیان می‌باشد..
 • باغ گیاه‌شناسی: از قدیمی‌ترین باغ‌های گیاه‌‌شناسی در منطقه قفقاز است.
 • موزه­‌های مختلف: در دوران شوروی سابق تفلیس جزو ۴ شهر برتر از نظر موزه در کل اتحاد شوروی در نظر گرفته می‌­شد. از موزه‌­های معروف این شهر می‌­توان موزه هنرهای زیبا را نام برد که در آن آثار نقاشان ایرانی مربوط به قرن هجدهم نیز قابل مشاهده است. موزه جاناشیا هم مربوط به آثار هنری دوران اولیه مسیحیت در گرجستان است. موزه تاریخ تفلیس محل مناسبی است برای علاقه­‌مندان به تاریخ این شهر، موزه باستانشناسی تفلیس که در سال ۱۹۸۸ توسط باستانشناس گرجی رستم آرامشویلی بنا شده است. مربوط به آثار حفاری‌­های انجام شده در اطراف شهر تفلیس است و برخی از قدیمی‌­ترین اشیا برنزی جهان در این موزه نگهداری می­‌شوند.

 

لیست پیش برنامه‌ها

آزمون ورودی

صعود به قله کلکچال (کولکچال)

بازآموزی یخ و برف

قله شاه البرز

باز آموزی مبانی نجات در برف و بهمن شناسی

دماوند از جبهه جنوبی

 

 

شرایط و مقررات

مهلت ثبت‌نام سه شنبه 30 اردیبهشت ماه

قبل از ثبت نام تمامی شرایط و ضوابط آلابرز را مطالعه بفرمایید.

شرکت در پیش برنامه‌های مشخص شده در اوایل بهار 99 برای ثبت نام کنندگان اجباری است.

سایر خدمات

 • لیدر و مربی رسمی و مسلط به مسیر
 • تمامی ترنسفرها
 • بیمه مسئولیت مدنی و حوادث
 • هتل
 • تجهیزات فنی گروهی

فرم ثبت نام یا رزرو تور صعود به قله کازبک

قابل پرداخت توسط تمامی کارت‌های عضو شبکه شتاب
نوع ثبت نام تعداد نفرات نام نام خانوادگی موبایل ایمیل
مبلغ هر نفر: هزینه سفر به زودی اعلام می‌گردد.  تومان
کل مبلغ قابل پرداخت:  تومان